چگونه از تورم سود کنیم

چگونه از تورم سود کنیم

در این یادداست قصد داریم با ارائه راهکارهایی آموزش دهیم که چگونه از تورم سود کنیم پس با ما همراه باشید:

تورم چیست؟

به افزایش ناگهانی نرخ(قیمت) کالاها برای مصرف کنندگان که معمولا کالاهای اساسی هستند  تورم گفته می شود. به بیان ساده تر تورم یعنی باید برای خرید کالاها و خدمات، پول بیشتری پرداخت شود. متاسفانه تورم به نوعی گرفتن مالیات از مستضعفین و فقرا به نفع ثروتمندان است و وقتی تورم حادث می شود قدرت خرید مردم با استفاده از پول ملی کاهش می یابد. ازجمله علت هایی که منجر به بروز تورم در یک جامعه می شود می توان به افزایش نقدینگی در جامعه،افزایش پایه پولی، نبودن تعادل میان هزینه ها ودرآمدهای دولت وعدم تناسب عرضه و تقاضا اشاره کرد.

تاثیر تورم

به هر صورت وجود تورم باعث آسیب زیادی به افراد با حقوق ثابت و همچنین افراد فقیر جامعه می شود. درنهایت برای مثال ده هزارتومان امسال شما ارزش بیشتری از همین مقدار پول در سال آینده دارد و امسال کالای بیشتری با این مقدارپول نسبت به سال آینده قابل خریداری است. در این قسمت قصد دارم چندراهکار برای مدیریت اوضاع اقتصادی فردی و خانوادگی پیشنهاد کنم تا بتوانیم بر آثار تورم غلبه کنیم:

۶ راهکار غلبه بر تورم

  1. افزایش میزان پول متناسب با افزایش میزان تورم
  2. ایجادمنابع چندگانه درآمد
  3. سرمایه گذاری بخش زیادی از پس انداز برای مصون ماندن پس اندازها از کاهش ارزش پول
  4. سرمایه گذاری در حوزه هایی که حداقل به میزان تورم رشد دارند تا حداقل ارزش پول شما حفظ شود
  5. سرمایه گذاری کوتاه مدت در بازارهای غیرمولد مثل خودرو، ملک و طلا
  6. سرمایه گذاری در بورس درحالتی که قیمت سهم ها بامیزان تورم یکسان نشده است(اغلب قبل از برگزاری مجمع عمومی شرکت ها){فقط مناسب کاربلد های بورس}

درنهایت هرچند مدیریت تورم کاری نیست که از من و شمابه عنوان شهروند بربیاید اما می توانیم با انجام تدابیری که به آن ها اشاره شد آسیب را به حداقل برسانیم وبدانیم چگونه از تورم سود کنیم و یادمان باشد بی تصمیمی و صرفا غرولند کردن اشتباه است.

دیدگاهتان را بنویسید