درآمد

درآمد

درآمد

به میزان پولی که بابت انجام فعالیتی خاص به فرد پرداخت می شود حقوق گفته می شود. این حقوق در واقع درآمد فرد از محل شغل او است. امکان دارد یک فرد با توجه به آنکه در بیش از یک شغل مشغول به فعالیت است بیش از یک درآمد داشته باشد.

ایجاد منابع چندگانه درآمد

یکی از مهمترین نکاتی که به افراد توصیه می شود آن است که سعی کنند منابع چندگانه درآمدی داشته باشند، یعنی از بیش از یک محل درآمد کسب کنند. اما چرا؟ به دلایل مختلف از جمله اینکه افزایش میزان ورودی مالی موجب آزادی عمل بیشتر در حوزه مالی و سرمایه ای می گردد. همچنین در صورت بروز مشکل در یکی از محل های درآمدی فرد می تواند از سایر محل های درآمدی گذران امور کند.

یکی از تفکرات قدیمی که نسبت به پول وجود دارد این است که افراد گمان می کنند صرفا با انجام کار فیزیکی یا در جایی کار کردن می توانند به درآمد برسند درحالی که این در واقع یک تفکر فقیر و قدیمی است. شما می توانید با ایجاد دارایی های متعدد از محل سرمایه گذاری های خود نیز به درآمد برسید.

انواع درآمد

درآمد مولد: برای کسب این مدل از درآمد نیاز به حضور فیزیکی ما هست مثلا به عنوان یک معلم باید سرکلاس باشیم تا حقوق بگیریم یا به عنوان کارمند باید در محل کار خود به مدت مشخصی حضور داشته باشیم و فعالیت کنیم تا حقوق به ما پرداخت شود و این حقوق درآمدمولد ماست.

درآمد غیر مولد:به درآمدی که نیاز به حضور ما برای کسب آن نیست درآمد غیرمولد گفته می شود. برای مثال(سهم بورس،اوراق قرضه،خرید ملک به جهت سرمایه گذاری)

راههای پول درآوردن بدون سرمایه

یکی از راههای پول درآوردن کار کردن برای دیگران است. علاوه بر اینکه شما می توانید به عنوان کارگر یا کارمند برای فرد و مجموعه ای کار کنید می توانید به عنوان بازاریاب محصولات یک شرکت را به فروش برسانید و در سود فروش آن شرکت بدون آنکه سرمایه مالی دخیل کرده باشید شریک باشید.

چگونه پول در بیاوریم از اینترنت

یکی از سوالاتی که امروزه خیلی به آن پرداخته می شود نحوه پول در آوردن از اینترنت است. اینترنت هم به مانند بسیاری از بستر های دیگر یک فرصت است که بسته به ذهن و توانمندی های شما برایتان خروجی دارد.اما اگر چند پیشنهاد خلاصه بخواهیم به شما ارائه کنیم می توانیم موارد زیر را اشاره کنیم:

  • تولیدکننده محتوا
  • طراح سایت
  • آنباکسینگ محصولات
  • اینفلوئنسر
  • مدیرسایت
  • سئوکار
  • ارائه خدمات مشاوره ای از طریق اینترنت
  • انجام اموری مثل تایپ،ترجمه و طراحی پاورپوینت از طریق سایت های واسطه
  • تولید محصولات فیزیکی و فروش از طریق سایت های واسطه ای مثل دیوار و شیپور

ساده ترین راه پول درآوردن

یکی از ساده ترین راه های پول درآوردن در اینترنت مسئول محتواگذاری در شبکه های اجتماعی است. شما می توانید براساس تقویم تولید محتوا مد نظر مشتری و مدل محتوا مد نظر او و دانستن کمی از فتوشاپ محتوای مد نظر او را در سایت و شبکه های اجتماعی او نظیر اینستاگرام قرار دهید.

 

چگونه بدون کارکردن پول دربیاریم

در انتها به این سوال پاسخ می دهم که چگونه بدول کار کردن پول دربیاریم و پاسخ آن است که شما می توانید با استفاده از سرمایه گذاری دارایی های خود پول دربیارید. به این صورت دیگر نیازی نیست نگران درآمد خود باشید. البته در یادداشت دیگری به این موضوع پرداختم که چطور درآمدخودمان را بیشتر کنیم

دیدگاهتان را بنویسید